Történetek és alkotói mű-helyek Horvay János szobrászatában

2010. március 01., címkék: tudományos konferenciák, kálvin jános, kálvin kiállítás, kálvin év, Hírek

A Kálvin hagyománya című időszakos jubileumi kiállítás tudományos kísérő programjaként konferenciát tartanak március 12-én, pénteken 10 és 15 óra között a Budapesti Történeti Múzeum Gótikus teremében.

Akik tudnak kálvinul – Szenci Molnár Albert után Buzogány Dezső készíti az új Institutio fordítást

2010. február 25., címkék: Hírek, szenczi molnár albert, kálvin jános, institutio, buzogány dezső, bölcskei gusztáv, kálvin év

Elkészült Kálvin fő művének, az Institutio fordításának első könyve. Buzogány Dezső professzor fordítja „közérthető nyelvre a reformátusság egyik legfontosabb kötetét” – tájékoztatott Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke azon a könyvbemutatón, amelynek a Károli Gáspár Református Egyetem adott otthont csütörtökön késő délután.

Az értékteremtés megmutatása – hittanversenyt szervez a nyírségi egyházmegye

2009. december 17., címkék: hittanverseny, nyírségi egyházmegye, Gyülekezeti hírek, kálvin év

Hittanversenyt szervez a Nyírségi Református Egyházmegye Katechetikai Bizottsága. A versennyel a hittanoktatás értékteremtő erejét szeretnék megmutatni.